Relentless by Design
The Reaper Series is built for gamers who demand unwavering performance and durability. With robust thermal design, precision engineering, and no-nonsense aesthetics, the Reaper is your silent but deadly ally on the battlefield. It's focused, dependable, and designed to dominate-pure gaming, no compromises.
What's in the box
1 x PowerColor Reaper AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 Graphics Card
| Brand | Powercolor |
| Component RAM Size | 16GB |
| Warranty | Limited (24 months) |
| RAM Types | GDDR-6 |
| Series | AMD RADEON RX 9000 Series |
| What's in the box | 1 x PowerColor Reaper AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 Graphics Card |
| Assembled Dimensions | 25 x 30 x 10 cm |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Device Storage Capacity | 16GB |
| Graphics Cards Interface | PCI Express |
| Computer Graphics Processor | Radeon |

Get the same deals and prices you would find on Takealot.com.

Shop 1000's of the Takealot products you love.

Enjoy ultra-fast delivery to your doorstep, in minutes.
