Flavour:
Bernini Mimosa is a Sparkling Spritzer made from wine with
flavours and blended with real orange juice and delicate
bubbles.
Serve:
Perfectly mixed in a 500ml can, to be poured and served
ice-cold in a tall bubbly flute glass, ready for any occasion.
What's in the box
2 x (6 X 500ml) Cans Per Tray
| Brand | Bernini |
| Volume | 500.0 ml |
| Warranty | Non-Returnable |
| Beer Type | Ciders & Fruit Beers |
| Is it liquor | Yes |
| Materials | Aluminum |
| Pack Type | Case |
| Expiry days | 90 |
| Flavour Type | Orange Blends |
| Alcohol Content | 4.5 |
| Has Expiry Days | Yes |
| Target Customer | Value |
| What's in the box | 2 x (6 X 500ml) Cans Per Tray |
| Merchandising Tags | ALOT For Less |
| Assembled Dimensions | 20.8 x 27.7 x 17.1 cm |
| Proudly South African | Yes |
| Requires Age Verification | Yes |

Get the same deals and prices you would find on Takealot.com.

Shop 1000's of the Takealot products you love.

Enjoy ultra-fast delivery to your doorstep, in minutes.
