Flying Fish is a premium Flavoured Alcoholic Beverage, at first sip you get the fresh flavour of either Pressed Lemon or Chilled Green Apple and just before you swallow it bursts with crisp refreshment. The combination is absolutely phenomenal; it's exactly what the Flying Fish drinker has been waiting for. It's the aroma that is so catching- when you bring the glass to your face for the first sip, you get the refreshing and crisp smell of fresh lemons and green apples; and that is your first impressions. When you take the first sip, it's that aroma that you end up tasting, and that is so sweet and refreshing. Totally unexpected really!
What's in the box
24 x 330ml Flying Fish Pressed Lemon Flavoured Beer Bottles
| Brand | Flying Fish |
| Volume | 330 ml |
| Warranty | Non-Returnable |
| Beer Type | Ciders & Fruit Beers |
| Is it liquor | Yes |
| Pack Type | 24 Pack |
| Expiry days | 90 |
| Flavour Type | Lemon |
| Alcohol Content | 0.045 |
| Has Expiry Days | Yes |
| Target Customer | Value |
| What's in the box | 24 x 330ml Flying Fish Pressed Lemon Flavoured Beer Bottles |
| Merchandising Tags | ALOT For Less |
| Assembled Dimensions | 26 x 39.2 x 21.2 cm |
| Requires Age Verification | Yes |

Get the same deals and prices you would find on Takealot.com.

Shop 1000's of the Takealot products you love.

Enjoy ultra-fast delivery to your doorstep, in minutes.
