Fruit brightness and a fresh, approachable structure, as well as a soft, plush element that adds a touch of delectable spice to the wine. An integrated red wine with elegant, refined fruit bolstered
by delicate tannins to prolong the enjoyment of a satisfying red wine.
What's in the box
Diemersdal Cabernet Sauvignon Merlot - 1 x 750ml
| Brand | Diemersdal |
| Volume | 750 ml |
| Cultivar | Red Blend |
| Warranty | Non-Returnable |
| Countries | South Africa |
| Is it liquor | Yes |
| Pack Type | Single |
| Wine Estate | Diemersdal |
| Is the item hazardous | No |
| Alcohol Content | 0.14 |
| Has Expiry Days | No |
| What's in the box | Diemersdal Cabernet Sauvignon Merlot - 1 x 750ml |
| Merchandising Tags | New to Takealot |
| Assembled Dimensions | 7 x 7 x 30 cm |
| Requires Age Verification | Yes |

Get the same deals and prices you would find on Takealot.com.

Shop 1000's of the Takealot products you love.

Enjoy ultra-fast delivery to your doorstep, in minutes.
