Perfectly balanced contemporary lager made from special ISO 30 hops and locally-sourced malt to give you the Pride of Lion Lager.Water, Barley Malt (Gluten), Maize Extra, Barley (Gluten).Serve at -4 degrees Celsius.Enjoy responsibly . Not for sale to persons under the age of 18
What's in the box
24 x 500ml Lion Lager Local Beer Cans
| Brand | Lion |
| Volume | 500 ml |
| Warranty | Non-Returnable |
| Beer Type | Lager |
| Is it liquor | Yes |
| Pack Type | 24 Pack |
| Expiry days | 90 |
| Flavour Type | No Flavour |
| Alcohol Content | 4 |
| Has Expiry Days | Yes |
| Target Customer | Value |
| What's in the box | 24 x 500ml Lion Lager Local Beer Cans |
| Merchandising Tags | ALOT For Less |
| Assembled Dimensions | 27.3 x 40.3 x 15.5 cm |
| Requires Age Verification | Yes |

Get the same deals and prices you would find on Takealot.com.

Shop 1000's of the Takealot products you love.

Enjoy ultra-fast delivery to your doorstep, in minutes.
